Aktualności

2018-10-04

Ćwiczenie ewakuacji pożarowej

Dwóch pracowników nie może uciec przed pożarem, który wybuchł w budynku administracji 4. WSK. Ich życie ratują wezwani na miejsce strażacy. To, na szczęście, jedynie scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się w naszym szpitalu.

28 września w 4. WSK zorganizowaliśmy coroczne praktyczne ćwiczenia na wypadek pożaru. Tym razem celem, na który zwróciliśmy szczególną uwagę, była ewakuacja pracowników administracji: księgowości, logistyki, statystyki oraz administracji ogólnej. Pożar wybuchł w jednym z budynków administracji, ewakuowano wszystkich pracowników, z wyjątkiem dwóch odciętych przez płomienie. W ten sposób przećwiczyliśmy działanie służby dyżurnej, która zgodnie z procedurą ostrzegła o niebezpieczeństwie pracowników oraz zawiadomiła straż pożarną. Przybyła na miejsce jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 9, ewakuowała dwie zagrożone osoby i zlikwidowała niebezpieczeństwo. Część pożarową ćwiczeń zakończył sprawdzian z umiejętności posługiwania się gaśnicami.  

Kolejnym przećwiczonym elementem była współpraca naszych służb dyżurnych oraz grupy interwencyjnej agencji ochrony pracującej na rzecz szpitala. Tym razem symulowaliśmy włamanie do budynku, w którym znajduje się wypełniona gotówką kasa, oraz neutralizację złodzieja.

W ćwiczeniach uwzięła udział także żandarmeria wojskowa, udostępniając m.in. symulator zderzeń. Każdy z uczestników mógł na własnej skórze „doświadczyć” efektów wypadku komunikacyjnego, a dzięki specjalnym okularom sprawdzić, jak bardzo alkohol obniża percepcję kierowcy.

Zdjęcia