Aktualności

2018-09-07

Dr Jacek Majda rozstał się z mundurem

Dziękuję wszystkim za współpracę, ale nie żegnam się jeszcze. Zaczynam jedynie nowy etap pracy – mówił ppłk dr n. med. Jacek Majda, podczas uroczystości pożegnania z mundurem.
Dr Majda jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (Oddział Analityki Medycznej, rocznik 1983), od października 1992 roku kieruje Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Jego znakomite przygotowanie merytoryczne potwierdza fakt, że od 17 lat nieprzerwanie pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, a od 14 lat funkcję prezesa wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. W szpitalu jest bardzo ceniony za profesjonalizm oraz lubiany przez współpracowników za niezwykłą życzliwość.
„Pożegnanie z mundurem to chwila szczególna dla każdego żołnierza, to dobry moment do spojrzenia wstecz, do usankcjonowania Pana długoletniej, ofiarnej i zaangażowanej służby wojskowej, zaznaczonej wieloma sukcesami zawodowymi, która była przykładem oddania najwyższym wartościom, takim jak honor i godność żołnierza oraz dobro pacjenta i szpitala. W związku z zakończeniem 40-letniej zawodowej służby wojskowej w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej składam Panu wyrazy serdecznego podziękowania za dotychczasową służbę, szczególnie za 35-letnią współpracę w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu” – napisał w specjalnym liście komendant 4. WSK, płk dr n. med. Wojciech Tański.
W oficjalnej uroczystości pożegnania z mundurem dr. Majdy uczestniczyła kadra szpitala oraz z-ca komendanta płk dr n. med. Sławomir Powierża. – Powiem za inżynierem Karwowskim: 40 lat minęło jak jeden dzień – śmieje się dr Majda. – Obserwowałem, jak zmieniał się szpital, medycyna i wszystko wokół. Niezmienne jest to, że nadal lubię swoją pracę. Teraz przede mną nowe wyzwania, mam nadzieję, że równie ciekawe, choć już w innej rzeczywistości.

Zdjęcia