Aktualności

2018-08-16

Nasi diagności mieli ręce pełne roboty

Kilkuset wrocławian skorzystało z bezpłatnych badań we wrocławskim rynku. Pracownicy z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej4. Wojskowego Szpitala Klinicznego przez ponad cztery godziny mieli ręce pełne roboty.
Kolejki do dwóch namiotów oraz karetki, rozstawionych tuż obok pomnika Fredry, ustawiły się niemal natychmiast po ich otwarciu o godz. 10. Wrocławianie chętnie badali poziom glukozy oraz lipidów (frakcja HDL, LDL, triglicerydy). – W zwykły dzień nie mam czasu na latanie do przychodni, a wiem, że od czasu do czasu powinnam jednak sprawdzić i cukier, i cholesterol – mówi pani Anna. - Dla mnie ważne jest i to, że wyniki będę mogła odebrać drogą elektroniczną – podkreśla.
To już kolejna tego typu akcja organizowana przez nasz szpital podczas uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego. – Myślę, że wrocławianie polubili nas i naszą akcję, bo naprawdę tłumnie przychodzą do namiotów z logo 4. WSK. Dziękujemy za zaufanie, ale przypominam - badajcie się regularnie i pamiętajcie, by z wynikami zgłosić się do lekarza - apeluje ppłk dr n. med. Jacek Majda, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej 4. WSK oraz dolnośląski konsultant z tej dziedziny.

Zdjęcia