Aktualności

2018-08-03

Rozdawali wodę i edukowali seniorów

Kilkaset butelek wody rozdali wolontariusze Fundacji Wspierajmy Seniorów przed wejściem głównym do naszego szpitala. Starsi nie tylko pili, ale także chętnie słuchali o dobroczynnym wpływie wody na organizm.
- Akcja wyjątkowo na czasie – śmiała się jedna z wrocławianek, która wczoraj przyszła do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego na badania. – Miałam w torebce małą wodę, bo bez niej nie ruszam się z domu, ale już dawno wypiłam. Dzięki za ratunek – żartowała. 
W upale sięgającym już o poranku ponad 30 stopni Celsjusza, wrocławianie chętnie korzystali z oferowanej im wody, ale z uwagą też słuchali porad wolontariuszy. – Woda ma wpływ na każdy narząd naszego organizmu. Osoby dorosłe powinny wypijać każdego dnia minimum dwa litry płynów, najlepiej wody, a podczas takich upałów, jakie trapią nas od kilku tygodni - nawet więcej – tłumaczyła prof. Ewa Jankowska, kardiolog 4. WSK oraz współzałożycielka Fundacji Wspierajmy Seniorów. - Brak wody pogarsza koncentrację, może prowadzić do omdleń i innych poważnych problemów zdrowotnych. Chcemy edukować seniorów, dlatego też przygotowaliśmy specjalne ulotki, które rozdajemy razem z wodą – dodaje prof. Jankowska.

Pij wodę! - przeczytaj ulotkę.

Zdjęcia