Aktualności

2018-07-09

Remontujemy internę, przenosimy dermatologię

Lada chwila rozpocznie się gruntowna, wyczekiwana od lat, przebudowa Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych! W związku z tym, w innym miejscu będzie pracować także nasza dermatologia.
Kosztem 10 mln zł przebudowane zostanie całe drugie piętro Kliniki Chorób Wewnętrznych. Remont kapitalny obejmie sale chorych, sanitariaty, pracownie, gabinety lekarskie a nawet klatkę schodową. W efekcie powstaną nowoczesne pomieszczenia medyczne o wysokim standardzie, znakomicie dostosowane do potrzeb pacjentów i personelu, ale także wymogów sanitarnych. Pieniądze na ten cel przekaże niemal w całości Ministerstwo Obrony Narodowej.
Prace budowlane potrwają około roku. Na ten czas pacjenci Kliniki Chorób Wewnętrznych zostaną przeniesieni do budynku, zajmowanego obecnie przez chorych z Klinicznego Oddziału Dermatologiczno-Wenerologicznego. Ci z kolei, będą hospitalizowani w dostosowanych specjalnie dla nich salach, sąsiadujących z Kliniką Chirurgii Ogólnej (budynek główny szpitala). Do momentu właściwego przygotowania pomieszczeń, komenda 4.WSK zabezpieczyła możliwość hospitalizacji planowych pacjentów w Klinice Dermatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W nagłych przypadkach chorzy będą przyjmowani do naszego szpitala na inne oddziały.
Jednocześnie informujemy, że świadczenia w zakresie programów lekowych, takich jak leczenie łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym (ŁZS) oraz leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej, będą realizowane bez ograniczeń w trybie jednodniowym lub ambulatoryjnym. Bez zakłóceń będzie pracowała także poradnia dermatologiczno-wenerologiczna.