Aktualności

2018-07-03

Czeka nas medycyna szyta na miarę

O spektakularnym postępie w leczeniu chorych na serce, sportowej pasji, chodzeniu pod prąd i spersonalizowanej medycynie mówi w najnowszym wywiadzie prasowym prof. Piotr Ponikowski, kierownik Kliniki Kardiologii naszego szpitala.
- Kiedy zaczynałem pracę na oddziale internistycznym, to śmiertelność w zawale serca była w granicach 25 procent. Wewnątrzszpitalna! A więc co czwarty chory umierał na oddziale z powodu ostrego zawału serca (…). A dzisiaj na moim oddziale, gdzie mamy chorych najwyższego ryzyka, umiera 5 procent. Nie 25, nie 30, ale zaledwie 5! Takiego spektakularnego skoku nie obserwuje żadna dziedzina medycyny – mówi prof. Piotr Ponikowski w obszernej rozmowie z red. Katarzyną Kaczorowską z „Gazety Wrocławskiej”.
Cała rozmowa:
http://www.gazetawroclawska.pl/magazyn/a/prof-ponikowski-czeka-nas-medycyna-szyta-na-miare-konkretnego-czlowieka,13305397/

Wywiad z prof. Piotrem Ponikowskim o bieganiu maratonów, zdrowym odżywianiu i niespełnionym marzeniu kulinarnym, przygotowany przez red. Artura Brzozowskiego także na stronie wyborcza.pl Wrocław:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23618694,profesor-piotr-ponikowski-bieganie-sprawia-mi-olbrzymia-przyjemnosc.html