Aktualności

2018-06-07

Seniorze, idź na warsztaty!

Fundacja „Wspierajmy seniorów” organizuje warsztaty, na które naprawdę warto się wybrać. Wcześniej trzeba jednak się zarejestrować, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
Forum „Wspierajmy seniorów” odbędzie się w dniach 15-16 czerwca w hotelu Ibis Styles przy pl. Konstytucji 3 (obok Dworca Głównego). Pierwszy dzień (piątek, w godz. 9-17) przeznaczony jest wyłącznie dla osób starszych, które podzielone na grupy będą mogły wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez doskonałych specjalistów: psychologów, lekarzy, fizjoterapeutów. Zaplanowano wiele interesujących wykładów oraz zajęć praktycznych, podczas których mowa będzie m.in. o tym, kiedy smutek staje się już chorobą, o udzielaniu pierwszej pomocy, stresie i kryzysie wieku starszego, wpływie psychiki na ciało, starzeniu się pamięci itp. – Zapraszamy gorąco seniorów oraz ich opiekunów, na pewno dostarczymy wiele ciekawych informacji i podpowiemy, jak lepiej żyć w podeszłym wieku – zachęca prof. Ewa Jankowska, kardiolog z 4. WSK, ale także geriatra i założycielka fundacji.
Podczas zajęć będzie także możliwość zmierzenia niektórych parametrów np. siły mięśni, składu masy ciała lub sprawności stawów. Dzień zakończy występ zespołu akordeonistów. Aby wziąć udział w warsztatach konieczna jest rejestracja telefoniczna (71 757 55 01) lub rejestracja poprzez stronę internetową: http://warsztaty.wspierajmyseniorow.pl/
Drugi dzień warsztatów przeznaczony jest już wyłącznie dla lekarzy. – Przedstawimy najważniejsze kliniczne problemy dotyczące diagnostyki leczenia i organizacji medycznej nad seniorami na przykładzie sześciu przypadków - mówi prof. Jankowska.
Współorganizatorami warsztatów są wrocławskie uczelnie: Uniwersytet, Politechnika, AWF, Uniwersytet Medyczny oraz Urząd Miejski we Wrocławiu i Urząd Marszałkowski. Swój udział potwierdzili m.in. pro Jan Miodek (UWr.), prof. Andrzej Milewicz (UM), prof. Jan Chmura (AWF).
Serdecznie zapraszamy!

Na zdjęciu: Prof. Ewa Jankowska (drugi rząd, z lewej) z grupą wolontariuszy fundacji "Wspierajmy seniorów".

O warsztatach w Polskim Radiu Wrocław:

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/78296/Jak-przetrwac-upaly-ZDROWIE