Aktualności

2018-02-22

Dziękujemy Pani Tereso!

Po 47 latach pracy Pani Teresa Dąbrowska, pielęgniarka oddziałowa Klinicznego Oddziału Urologicznego przechodzi na emeryturę. – Odkładałam tę decyzję, ale wreszcie nadszedł odpowiedni moment – powiedziała wyraźnie wzruszona.
Pani Teresa Dąbrowska przepracowała w zawodzie pielęgniarki blisko pół wieku. Pierwsze dwa lata zawodowej kariery spędziła w szpitalu w Zgorzelcu na oddziale chirurgii urazowej, a następnie, w 1971 roku, przeniosła się do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Przez blisko 30 lat z oddaniem i olbrzymią sumiennością pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej Klinicznego Oddziału Urologicznego. – Niezależnie od tego, co działo się dookoła, najważniejszy dla Pani był zawsze pacjent i uczciwa postawa w pracy – napisał w specjalnym liście komendant 4. WSK, płk lek. Wojciech Tański.
Komendant osobiście bukietem kwiatów podziękował Pani Teresie Dąbrowskiej za lata spędzone przy chorych, oddanie, życzliwość oraz wiedzę, przekazaną pielęgniarkom wchodzącym do zawodu. Najlepsze życzenia na następny etap życia złożyły Pani Teresie także naczelna pielęgniarka Ewa Pielichowska, jej zastępczyni Lidia Grabarczyk oraz koleżanki z innych oddziałów.
Powodzenia Pani Tereso! 

Zdjęcia