Aktualności

2017-10-12

Prof. Andrzej Szuba wyróżniony!

Prof. Andrzej Szuba, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych naszego szpitala został wybrany na stanowisko prezesa-elekta Międzynarodowego Towarzystwa Limfologicznego  (International Society of Lymphology). Wyboru dokonano pod koniec września, podczas 26. kongresu w Barcelonie.
– Byłem zaskoczony, gdy krótko przed spotkaniem w Hiszpanii otrzymałem taką propozycję, ale przyjąłem ją, ponieważ zagadnienie leczenia obrzęków limfatycznych zajmuje mnie żywo już od bardzo długiego czasu. Ponad 20 lat jestem członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Limfologicznego, a od siedmiu zasiadam w jego zarządzie – mówi prof. Szuba.
Towarzystwo liczy około 350 członków z 44 krajów. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat układu limfatycznego oraz jego schorzeń, stymulowanie badań eksperymentalnych i klinicznych oraz współpraca z innymi organizacjami naukowymi. – Zagadnienia związane z układem limfatycznym są wciąż za mało poznane, a jego rola w funkcjonowaniu organizmu nadal bywa niedoceniania. W ostatnich latach badania rozwijają się intensywniej, zwłaszcza w onkologii, między innymi z powodu roli układu limfatycznego w przerzutowaniu nowotworów – dodaje prof. Szuba.