Aktualności

2017-09-11

Pechowe karne naszych piłkarzy

Awans do półfinału III Turnieju Piłki Nożnej w Ochronie Zdrowia był o włos, ale zabrakło szczęścia. Reprezentacja 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego przegrała decydujący mecz 4:5.
W sobotę w hali sportowej przy ul. Paderewskiego 14 zespołów z dolnośląskich placówek medycznych rywalizowało o zwycięstwo i prestiż. Mecze były zacięte, emocjonujące, a gole padały jeden po drugim. Nasza drużyna dotarła do ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z zespołem Pogotowia Ratunkowego. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i o końcowym wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Przegraliśmy je pechowo 4:5, odpadając z dalszej rywalizacji. Najlepszą drużyną zawodów okazali się medycy ze świdnickiego „Latawca”, drugie miejsce zajęła ekipa EIB, sponsora turnieju, a trzecie „Sokoły” ze Szpitala Specjalistycznego im. Sokołowskiego w Wałbrzychu.
Organizatorem turnieju był Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, któremu dziękujemy za zaproszenie i wyjątkowe emocje.   
Nasz zespół wystąpił w składzie: Wojciech Tański (kapitan), Krzysztof Cedro, Radosław Muczyński, Sebastian Cholewa, Tomasz Guzik, Maciej Leśniewski, Marek Maciejewski, Ireneusz Pijanowski, Paweł Tkaczyk, Andrzej Badura, Michał Chęciński.