Aktualności

2017-08-14

Udany piknik z badaniami

Nie zabrakło chętnych na bezpłatne badania profilaktyczne w Rynku. Nasz namiot był jednym z najbardziej obleganych podczas uroczystych obchodów święta Wojska Polskiego
Piknik zorganizowany we wrocławskim Rynku był okazją do zaprezentowania wielu jednostek Garnizonu Wrocław. Turyści i mieszkańcy Wrocławia chętnie przystawali przy atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję, podziwiając sprzęt wojskowy oraz wypytując żołnierzy o ich codzienną służbę. Dzieci mogły posiedzieć w wozach opancerzonych, dotknąć wojskowych urządzeń, zobaczyć jak wygląda prawdziwy snajper i zerknąć do wnętrza świetnie wyposażonego namiotu szpitala polowego.
Namiot oraz karetka 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego również były oblegane. Pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej przebadali kilkaset osób, oznaczając poziom glukozy oraz parametry gospodarki lipidowej – cholesterol i triglicerydy– Te badania to świetny pomysł, bo normalnie brakuje mi czasu, żeby iść do przychodni. A tutaj za darmo mogę skontrolować choćby cukier, z którym mam problem – mówił jeden z wrocławian. Przypominamy, że wyniki będzie można odebrać w szpitalu lub zapoznać się z nimi drogą elektroniczną.  

Relacja w Radii Wrocław:

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/69400/Wroclaw-Obchody-Swieta-Wojska-Polskiego-PROGRAM


Echo24:

http://www.echo24.tv/odcinek/informacje-echo24-14-08-2017-1862

 

Zdjęcia