Aktualności

2017-07-20

Nowej generacji EEG już bada!

Pacjenci 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego mogą już korzystać z nowego, bardzo nowoczesnego aparatu EEG. – Dzięki niemu lepiej diagnozujemy chorych – mówi Andrzej Wiak, ordynator Klinicznego Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Leczenia Udarów.
Elektroencefalografia (EEG) to badanie, które ocenia bioelektryczną czynność mózgu, a zatem także stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego. Jest niezbędne w diagnostyce m.in. pacjentów z padaczką, bólami głowy, zaburzeniami otępiennymi, zapaleniem mózgu lub utratą przytomności. Rocznie w naszym szpitalu takiego badania wymaga ok. 1200 chorych.
Nowe urządzenie znajduje się w pracowni EEG Klinicznego Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Leczenia Udarów.  Dwustanowiskowy 42-kanałowy aparat przeznaczony do rejestracji, oceny i analizy zapisów EEG, ma możliwość wideometrii i jest wyposażony w nowoczesny fotostymulator. – To zdecydowanie sprzęt nowej generacji, który posłuży do lepszej, dokładniejszej diagnostyki naszych pacjentów – cieszy się ordynator oddziału Andrzej Wiak.
Aparat kosztował ponad 140 tys. zł i został zakupiony ze środków własnych szpitala. 

Zdjęcia