Aktualności

2017-07-03

Bezpłatna kolonoskopia - zbadaj się!

Trwają zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne raka jelita grubego. Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo w wieku 55-64 lata. 

- Wczesne wykrycie nowotworu jelita grubego daje olbrzymią szansę na jego wyleczenie. Ale warunkiem jest wykonania kolonoskopii, czyli sprawdzenie całego jelita grubego i ewentualne usunięcie istniejących już polipów  – mówi dr Bartosz Ceglarski, kierownik Zakładu Endoskopii Zabiegowej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. – Zachęcam do badań, bo rak jelita grubego jest drugim, pod względem częstości zachorowań, nowotworem złośliwym w Polsce – dodaje lekarz.

Znakomitą okazją do zadbania o własne zdrowie jest program kolonoskopii przesiewowej, realizowany aktualnie w naszym Szpitalu. Jego celem jest zwiększenie odsetka wykrywania nowotworów jelita grubego we wczesnych stadiach zaawansowania oraz zahamowanie wzrostu liczby nowych przypadków zachorowania na raka. Kierujemy go do osób w wieku 55-64 lata, pracujących i mieszkających we Wrocławiu oraz powiatach: wrocławskim, milickim, oleśnickim, oławskim, średzkim, strzelińskim, trzebnickim i wołowskim.

Rejestracja oraz informacja pod nr. 261 660 776, od poniedziałku do piątku, w godz. 10-15.

Program realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na stronie internetowej zakładu endoskopii (kliknij poniżej) znajduje się informacja o programie oraz wskazówki, jak przygotować się do badania.

Pracownia endoskopii zabiegowej