Aktualności

2017-05-18

Nasi lekarze na czele rankingu

Kardiolog prof. Ewa Jankowska oraz ortopeda ppłk lek. Tomasz Góral zwyciężyli w plebiscycie, organizowanym przez redakcję „Gazety Wrocławskiej”.
„Dolnośląski Hipokrates 2017” wyłonił 42 najlepszych specjalistów z różnych dziedzin bezpośrednio związanych z ochroną zdrowia. Czytelnicy przez kilka miesięcy mogli głosować na swoich ulubionych lekarzy, pielęgniarki i przychodnie. Wybrali także najlepszego menedżera służby zdrowia.
Wśród laureatów nie zabrakło specjalistów pracujących na co dzień w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Kardiologiem Roku 2017 została Ewa Jankowska, profesor zwyczajna z Kliniki Kardiologii naszego szpitala i jednocześnie pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pani profesor wyznała „Gazecie Wrocławskiej”, że gdyby nie pasja medyczna, zajęłaby się muzyką, tańcem lub śpiewem. Uwielbia ruch – biega, pływa i…tańczy flamenco.
W kategorii „Ortopeda Roku 2017” największym zaufaniem i uznaniem pacjenci obdarzyli ppłk. lek. Tomasza Górala, zastępcę ordynatora ortopedii w Klinice Ortopedii i Traumatologii  Narządu Ruchu 4. WSK. – Moim zadaniem jest pomóc choremu zgodnie z posiadaną wiedzą i zdobytym doświadczeniem – mówi dr Góral. Gdyby spełnił młodzieńcze marzenia, zamiast leczyć, pilotowałby teraz samoloty. W wolnych chwilach czyta i ogląda mecze ligi angielskiej.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia