Aktualności

2017-02-07

Nasza interna świetnym miejscem pracy

Klinika Chorób Wewnętrznych 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego zajęła doskonałe  drugie miejsce  w rankingu najlepszych miejsc pracy dla internistów.
Ranking przygotował branżowy miesięcznik „Medical Tribune”, który o wymarzone miejsce pracy zapytał blisko stu lekarzy. Zasadą było, by respondenci nie wskazywali szpitali, w których aktualnie pracują.
Pierwsze miejsce, podobnie, jak w sondażu przeprowadzonym przez periodyk pięć lat temu, zajął Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (14,73 procent głosów). Naszą Klinikę, której szefem jest prof. Andrzej Szuba, jako idealne miejsce pracy, wskazało 12,04 proc. pytanych lekarzy. Na trzecim miejscu (10,9) uplasowała się Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego  i Angiologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. – Bardzo się cieszę, że jesteśmy tak dobrze postrzegani nie tylko przez pacjentów, ale także przez lekarzy – komentuje prof. Szuba.-  Prawdopodobnie wynika to z tego, że tworzymy klinikę chorób wewnętrznych z prawdziwego zdarzenia, tzn. taką, która ma do dyspozycji wszystkie specjalności internistyczne: pulmonologię, gastroenterologię, endokrynologię, reumatologię, angiologię, alergologię. Dla lekarzy to wyjątkowa i bardzo korzystna sytuacja, ponieważ mogą się uczyć i zapoznawać ze wszystkimi gałęziami internistycznymi. Praktyka w naszej Klinice jest bezcenna, zwłaszcza młodych lekarzy.

Na zdjęciu: Prof. Andrzej Szuba, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych 4. WSK